بازاریابی دیجیتال(دیجیتال مارکتینگ) چیست؟

 

بازاریابی دیجیتال
دیجیتال مارکتینگ

 

بازاریابی دیجیتال چیست؟

بازاریابی دیجیتال به هرگونه بازاریابی  اطلاق می شود که از یک وسیله الکترونیکی یا اینترنت برای رسیدن به هدف خود استفاده می کند .

امروزه صاحبان کسب و کار برای جذب و ارتباط با مشتریان خود ، از بستر دیجیتال مانند موتورهای جستجو ، رسانه های اجتماعی ، ایمیل و وب سایتهای دیگر بهره می گیرند.

چرا دیجیتال مارکتینگ؟

 بازاریابی سنتی بوسیله تبلیغات چاپی ، ارتباط تلفنی یا بازاریابی فیزیکی صورت می پذیرد در حالی که  بازاریابی دیجیتال بصورت الکترونیکی و آنلاین است.

 این بدان معنی است که فرصت های بی شماری برای صاحبان کسب و کاربرای تبلیغ و ارتباط با مشتریان ، از جمله وب سایت ،ایمیل ، فیلم و رسانه های اجتماعی وجود دارد.

 از آنجا که بازاریابی دیجیتال گزینه ها و استراتژی های زیادی دارد ، می توان با بودجه مختلفی از انواع روشهای بازاریابی استفاده کرد.

یکی  ازمزیتهای  بازاریابی دیجیتال ، استفاده از نرم افزار های آنالیز می باشد تا شما بتوانید موفقیت و ROI کمپین های خود را محاسبه کنید.

بستر بازاریابی دیجیتال  کجاست؟

دیجیتال مارکتینگ با استفاده از تاکتیک ها و کانال های دیجیتالی بی شمار برای ارتباط بصورت آنلاین با مشتریان در جایی که بیشتر وقت خود را می گذرانند تعریف می شود.

 از  وب سایت گرفته تا تبلیغات دیجیتالی ، بازاریابی ایمیل ، بروشور آنلاین و غیره – طیفی از تاکتیک ها وجود دارد که زیر چتر “بازاریابی دیجیتال” قرار دارد.

بازاریاب ها باید بتوانند تصویری روشن از نحوه پشتیبانی هر کمپین بازاریابی دیجیتال از اهداف اصلی خود نمایش دهند.

بسته به اهداف استراتژی بازاریابی ، بازاریابان می توانند از طریق کانال های رایگان و پولی که در اختیارشان است از یک کمپین بزرگتر حمایت کنند.

 مثلا یک بازاریاب محتوا می تواند مجموعه ای از پست های وبلاگ ایجاد کند که هدف آن تبلیغ کتابهای الکترونیکی جدیدی است که اخیراً شرکت او منتشر کرده است .

بازاریاب رسانه های اجتماعی این شرکت ممکن است با تبلیغ این پست های وبلاگ از طریق تبلیغات پولی و ترافیک ارگانیک در رسانه های اجتماعی ، به رشد این تجارت کمک کند.

همچنین  بازاریاب ایمیل شرکت می تواند یک کمپین ایمیل ایجاد کند تا برای کسانی که کتاب الکترونیکی را دریافت می کنند اطلاعات بیشتری درباره این شرکت ارسال کند.

در ادامه مطالب در خصوص دیجیتال مارکتینگ ، به ارائه اطلاعات در خصوص سئو خواهیم پرداخت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا